Festyn rodzinny w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ząbkach



25 maja uczniowie, rodzice, dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 zaprosili po raz 17 mieszkańców miasta na spotkanie z okazji Dnia Matki, Dziecka i Sportu, na którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
                Tego dnia zawiodła aura, ale nie zabrakło atrakcji. Deszcz nie pokrzyżował naszych planów, ponieważ większość stoisk przeniesiono do budynku szkoły. Uroczystego otwarcia festynu dokonała pani dyrektor Irena Małyszczuk i pan Burmistrz Robert Perkowski. W części artystycznej zaprezentowali się nasi milusińscy z klas zerowych pod kierunkiem swoich pań wychowawczyń. Wystąpili także finaliści Konkursu Piosenki Ząbki 2013 pod bacznym okiem pani Jadwigi Żaboklickiej. Uczniowie klasy 4 c wystąpili w spektaklu w języku niemieckim pod kierunkiem pań M. Lickiewicz-Łojewskiej i E. Kwiatkowskiej. W tym samym języku zaprezentowali się uczniowie klasy 2 e w piosence o pajacu. Następnie w atrakcyjnym pokazie wystąpili akrobaci pod kierunkiem pana R. Kruzy. Nasze uczennice dały piękny występ aerobiku przygotowany przez panią A. Jarosińską. Na scenie nie zabrakło również rodziców. Nasi aktorzy z młodszych klas zaprezentowali inscenizacje pod kierunkiem pani
E. Kosierkiewicz i pani J. Gut. Występy artystyczne zakończyli tancerze przygotowani przez pana 
I. Udovyka. W tym dniu nie zabrakło innych atrakcji. Można było odwiedzić gabinet urody, szkołę językową. Wziąć udział w festiwalu nauki lub loterii, która była oblegana przez naszych milusińskich i ich rodziców. Na głodnych i spragnionych czekały: pyszna grochówka, gorące napoje i ciasteczka. 
W ten chłodny i deszczowy dzień wszyscy bawili się doskonale
o czym świadczyły dobry humor i uśmiechnięte buzie naszych milusińskich. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za przybycie i wspólną zabawę, uczniom, rodzicom, dyrekcji
i nauczycielom naszej szkoły za zaangażowanie w przygotowanie festynu.
Małgorzata Wrotna
Szczególne podziękowania składam sponsorom, którzy zechcieli wspomóc naszą inicjatywę:
1. Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr2 w Ząbkach
2. Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti Ząbki ul.Wilcza 8
3. Wydawnictwu Księży Pallotynów Apostolicum Ząbki ul.Wilcza 8
4. Fundacji „Dzieci ulicy” Ząbki ul. Kolejowa 31D
5. Firmie „EWITA” Janaszek Ząbki ul.Targowa 6
6. Pani Agnieszce Sasin „Akademia Urody” Ząbki ul. Orla 6 lok.68
7. Pani Monice Duralskiej
8. Panu Michałowi Ławeczko „Szkoła Językowa Sukces”
9. Panu Bartłomiejowi Raszplewicz i Pani Sylwii Knaź  „Świetlica edukacyjna Enedue”

 Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom z naszej szkoły a w szczególności rodzicom klasy 4e (p.Zielskiej, Kurek, Piątek, Ryciuk) oraz koordynatorowi festynu Jolancie Szklarek-Marciszewskiej za ogromne zaangażowanie.
Dyrektor Szkoły Irena Małyszczuk

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Klub 8 -miu przy Pomniku Harcerzy

W ostatnią sobotę (15.06,2013) nasi wolontariusze z opiekunką p.K.Węgrzynek oraz p.A.Borysiewicz wybrali się rowerami do miejsca pamięci pomordowanych harcerzy.
Sprzątaliśmy teren wokół pomnika oraz zapaliliśmy znicze. Pomodliliśmy się też w intencji tych młodych ludzi, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. To była  krótka, ale niezwykła lekcja żywej
 historii.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wycieczka do Żelazowej Woli , Sromowa i Łowicza



Dnia 14 maja 2013 roku klasa 3a i 3e były na wycieczce w Żelazowej Woli, Sromowie i Łowiczu. Pierwszym miejscem jakie odwiedziliśmy była Żelazowa Wola. W autokarze, jadąc do miejsca urodzenia wielkiego kompozytora Fryderyka Chopina, którego nazywano Fryckiem, słuchaliśmy jego kompozycji muzycznych.
Na miejscu w drewnianym pomieszczeniu oglądaliśmy krótki film o domu i życiu Chopina. Po obejrzeniu filmu ruszyliśmy do domu państwa Skarbków, gdzie mieszkała rodzina Chopina. Był tam piękny bukiet kwiatów w kamiennym wazonie, znajdował się tam również piękny fortepian, lecz nie był to oryginalny instrument kompozytora, ponieważ oryginalny został zrzucony z okna i roztrzaskał się. Następnie podziwialiśmy piękny park. Jedną z najdziwniejszych rzeczy była kula dyskotekowa w jeziorze. Na brzegu jeziora znajdowała się scena, na której organizowano koncerty. Kwitło tam dużo pięknych drzew i kwiatów. Później usiedliśmy na ławkach pod domem Frycka, aby zjeść drugie śniadanie. Na koniec zwiedzania Żelazowej Woli wszyscy pobiegli do straganów z pamiątkami a potem do autokaru, by udać się do Sromowa.
Po drodze podziwialiśmy piękne sady jabłoniowe. Gdy dotarliśmy na miejsce przywitał nas tymczasowy właściciel muzeum. Był tymczasowym właścicielem ponieważ muzeum przechodziło z pokolenia na pokolenie. W pierwszym muzeum były ruchome i drewniane kukiełki, ręcznie strugane, które przedstawiały sceny z życia na wsi. Na sufitach wisiały ozdoby - pająki (ze słomy i bibuły). W drugim muzeum były kukły i figury ręcznie wyrzeźbione. W kolejnym znajdowało się wiele haftowanych chusteczek. W następnych dwóch muzeach były różne powozy, drewniane głowy konia i akcesoria dla konia. Później poszliśmy do sklepu z pamiątkami.
Kolejnym punktem wycieczki był Łowicz. Tam udaliśmy się na nowy i stary  rynek. Nowy rynek jest jednym z niewielu trójkątnych rynków na całym świecie. Po zjedzeniu lodów ruszyliśmy do skansenu, który okazał się niestety zamknięty z powodu remontu. Mieliśmy jednak trochę szczęścia, gdyż nieopodal ratusza spotkaliśmy burmistrza Łowicza, który zaprosił nas do swojej siedziby i opowiedział historię miasta. Ostatnim punktem wycieczki były zajęcia z wycinanek Łowickich. Wyszły nam bardzo ładne, ponieważ skupiliśmy się i bardzo przyłożyliśmy do pracy. Zaopatrzeni w pamiątki, zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do autokaru.
Wycieczka wszystkim się podobała, dużo się dowiedzieliśmy o Fryderyku Chopinie oraz historii zwiedzonych miast - cieszymy się, że mogliśmy tam być - oby więcej takich wycieczek !


                       
                  Ania Koziej i Martyna Grzywna 3e

---------------------------------------------------------------------------------------

Magiczny mecz





Dnia 15 maja klasa 5a wybrała się na magiczne zwiedzanie Stadionu Narodowego. Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 900. Wtedy wszyscy wiedzieliśmy, że czeka nas wielka przygoda. Poruszaliśmy się trasą fanów piłki nożnej w czasie meczu. Odwiedziliśmy także strefę VIP, czyli ekskluzywne loże wynajmowane przez specjalnych gości. Weszliśmy też do szatni piłkarzy. Widzieliśmy ich koszulki prysznice i wanny. Podczas wycieczki pan opowiedział nam o składanym dachu, który podczas deszczu jest składany, a w zimę podgrzewany. Na końcu wycieczki odwiedziliśmy Muzeum Sportu. Znajdowały się w nim koszulki, buty i piłki z podpisami piłkarzy. Gry piłkarskie i duże pufy w kształcie piłek. Pod koniec wszyscy wpisywali się do ogromnej księgi. Gdy wracaliśmy wstąpiliśmy do McDonald's . 


Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Ta wycieczka długo pozostanie w moich wspomnieniach.
                                            Natalia Grzesiuk kl.Va
---------------------------------------------------------------------------------